Έβδομο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας

Το 7o Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας πραγματοποιήθηκε και φέτος σε 17 πόλεις της Ελλάδας από 26 – 29 Απριλίου.

Πιο συγκεκριμένα, στην πόλη του Αγρινίου υποδέχθηκε την μαθητική κοινότητα την Τετάρτη 26 Απριλίου στους χώρους του Μουσικού Σχολείου.

Το σχολείο μας συμμετείχε στο 7ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας παρουσιάζοντας τον νέο μας ιστότοπο. Η δημιουργία του ιστότοπου έγινε με την καθοδήγηση της καθηγήτριας Πληροφορικής του σχολείου, Θεοδώρας Τόλη και με την καθοριστική συνεισφορά ομάδας μαθητών της Α’ Τάξης του Γενικού Λυκείου Εμπεσού.

Οι μαθητές της Α’ Τάξης του σχολείου μας – Αντωνίου Ειρήνη, Κάτσιου Αργυρώ, Κόπανος Γιώργος, Τουρλίδα Νένα και Τουρλίδας Παύλος – με σοβαρότητα και υπευθυνότητα παρουσίασαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τον ιστότοπό μας. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!