Επίσκεψη της ομάδας του Παναιτωλικού

Την Πέμπτη 23 Μαρτίου 2017, έπειτα από πρόσκληση των διευθυντών του Γυμνασίου και του Λυκείου και στα πλαίσια του προγράμματος επικοινωνίας του συλλόγου με τα σχολεία και τους μαθητές, επισκέφθηκε το σχολείο μας αντιπροσωπεία της ποδοσφαιρικής ομάδας του Παναιτωλικού. Την αντιπροσωπεία αποτελούσαν οι ποδοσφαιριστές Τάσος Παπάζογλου, Τάσος Τσοκάνης, Λουίς Ρότσα, Ανδρέας Κολοβούρης και Γιώργος Βακράκος, συνοδευόμενοι από τον team manager Χρήστο Κουτσοσπύρο και τον Ρένο Χριστοδουλίδη, υπεύθυνο Σχολικών Δραστηριοτήτων της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Πραγματοποιήθηκε εκδήλωση με τη συμμετοχή σύσσωμης της εκπαιδευτικής κοινότητας, η οποία περιλάμβανε προβολή βίντεο, ανταλλαγή δώρων και αναμνηστικών και συζήτηση για την βία στους αθλητικούς χώρους.

Οι μαθητές του σχολείου μας υποδέχθηκαν με ενθουσιασμό τους παίκτες του Παναιτωλικού, συνομίλησαν μαζί τους, πήραν αυτόγραφα και έβγαλαν πολλές αναμνηστικές φωτογραφίες.

Το παρακάτω βίντεο με αποσπάσματα από την επίσκεψη, αναρτήθηκε στην επίσημη ιστοσελίδα της ομάδας του Παναιτωλικού